Od 1 maja 2004, kiedy to Polska znalazła się w Unii Europejskiej a polscy producenci musieli respektować dyrektywy Nowego Podejścia, rynek producentów okien, rolet, drzwi i bram bardzo się podzielił. Głównym problemem stały się nowe przepisy deklarowania zgodności z dyrektywami, znakowania wyrobów oraz koszty badań z tym związane.

Na rynku wyłoniły się firmy, które odpowiedzialnie przygotowały się do tematu i wprowadzały wyrób zgodnie z wymaganiami oraz te, które świadomie bądź z niewiedzy wprowadzały wyroby do obrotu w sposób nielegalny. Jedną z barier było przeprowadzenie kosztownych badań, które ograniczyło udział w rynku małych i mikro przedsiębiorstw. Giganci, którzy wykonali badania i odpowiedzialnie podeszli do spełnienia nowych przepisów, znacząco się na przestrzeni lat rozwinęli i obecnie radzą sobie bardzo dobrze.

ALUPROF S.A. - Dobre praktyki na rynku dystrybutorów systemów osłon dla budownictwa

ALUPROF S.A. - Dobre praktyki na rynku dystrybutorów systemów osłon dla budownictwa

Na uwagę zasługuje firma ALUPROF S.A. wiodący europejski dystrybutor systemów aluminiowych dla budownictwa, która jako ważny uczestnik rynku bardzo szybko odnalazła się w nowej rzeczywistości. ALUPROF S.A. w proces zdobywania informacji i proces szkoleniowy zaangażował lidera rynkowego jeśli chodzi o oznaczenie CE i znak budowlany B czyli CENTRUM CERTYFIKACJI CECE-Polska. Efektem współpracy było ugruntowanie wiedzy oraz rozwianie wątpliwości związanych z oznakowaniem CE, jednak na tym się nie skończyło. ALUPROF poszedł zdecydowanie dalej, a po latach widać, że działanie takie bardzo się opłaciło. Jako pionier, wyszedł z inicjatywą bardzo obszernego wspierania w tym zakresie swoich klientów, będących producentami wyrobu budowlanego.

Nawet mali producenci rolet, bram czy moskitier, budując wyroby z systemów ALUFROF, mogą w sposób legalny i łatwy oznaczać swoje wyroby znakiem CE, wystawiać deklarację właściwości użytkowych i przekazywać wyrób z wymaganymi dokumentami.

Takie postawy rynkowe są wspaniałym dowodem na to, że duże firmy mogą pomóc małym zyskując zaufanie i wiernych klientów. Życzymy powodzenia firmie i trzymamy kciuki za dalszy rozwój.

Dla CE-budownictwo.pl Monika Zawadzka